محصولات لوازم خانگی شیائومی

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» نگه داری گیاه بگونیاخالدار

نگه داری گیاه بگونیاخالدار

‍ نگه داری گیاه بگونیاخالدار

بگونیا خالدار با برگ های منحنی شکل و نقاط درخشان و زیبایش و ساقه ای که به طور مستقیم به سمت بالا رشد می کند گیاهی بسیار شگفت انگیز و خاص است .این گیاه مقاوم از شما تنها، آبیاری منظم ، نور خوب غیر مستقیم و کمی کود می خواهد و همین . اکنون از زیبایی بی نظیر آن لذت ببرید .این گیاه زیبا رشد طولی خوبی دارد و تا ارتفاع بین 60 تا 90 سانتی متر هم رشد می کند . پس اگر به دنبال گیاهی هستید که در سالن خودنمایی کند بگونیای خالدار انتخابی عالی است .

این گیاه بومی آمریکای جنوبی است و رطوبت دوست است . قدرت و زیبایی بگونیای خالدار تحسین برانگیز است چرا که این گیاه برنده ای است که اهمیت نمیدهد شرایط نگهداریش چگونه است،البته بهتر است روی برگ های آن غبارپاشی نکنید . آبیاری ،بین دو آبیاری اجازه دهید خاک گلدان خشک شود. در کل نیاز آبی متوسطی دارد.آب روی برگ های آن نریزد. خاک ، تورب به اضافه ی خاک برگ نرم قلمه های ده تا پانزده سانتی از بگونیا را در خاک پرلیت و کوکوپیت زده و نایلون پیچ کنید.

طرز تهیه خورشت فسنجان مطلب مرتبط طرز تهیه خورشت فسنجان

روی نایلون را سوراخ کنید و خاک را مرطوب نگه دارید.

نور ،در مکان با نور ملایم قرار بدهید بعد چند هفته جوانه می زند. قلمه زدن از برگ بگونیا خالدارقبلا گفتیم از ساقه آن را قلمه بزنید ولی این گیاه مثل گیاه هویا و بنفشه آفریقایی از طریق برگ هم ریشه دار می شود. کافی است یک برگ از بگونیا را با دمبرگ تو خاک بزنید. بگونیا خالدار به تغییر دما حساس است یعنی اگر جای آن عوض شود، دمای خانه خیلی گرم یا سرد شود ریزش برگ پیدا می کند. گل بگونیا خالدار تشنگی نکشد، آبیاری زیاد هم نشود و نور مستقیم به آن نخورد.آب داخل زیر گلدانی آن نماند. هر دو هفته یک بار با کودهای مایع و جامد محلول در آب مخصوص گیاهان زینتی طبق دستور گلدان را تغذیه مصنوعی کنید. یادتان باشه آب روی برگ هایش نریزدبازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


فروش مستقیم جدیدترین محصولات لوازم خانگی شیائومی فروش مستقیم جدیدترین محصولات لوازم خانگی شیائومی مشاهده